KÜSI PAKKUMIST!

Millist õhksoojuspumpa valida?

Millist õhksoojuspumpa valida?

Tehnoloogia pidev areng toob igal aastal turule aina uuemaid ja innovaatilisemaid soojuspumpasid. Seetõttu võib tekkida küsimus, millist õhksoojuspumpa valida? Kuidas valida sobiv seade majja ja korterisse? Millised näitajad on olulised ja mida need tähendavad? Allolevatest lõikudest leiate oma küsimustele vastused.

Millest sõltub õhksoojuspumba valimine?

Võtmeküsimus, millele otsitakse vastust on, milline õhksoojuspump on parim ja milline on õhksoojuspumba elektrikulu. Lühidalt öeldes sõltub õhksoojuspumba valik sellest, mida vajate. Mõistame, et see vastus võib valiku tegemise isegi keerulisemaks muuta ja just sel põhjusel toomegi välja näitajad, et leida parim õhksoojuspump.

Selleks, et mõistaksite, milline kütteseade on teile vajalik ja millist õhksoojuspumpa valida, soovitame mõelda järgmistele aspektidele.

Õhksoojuspump põhikütteks või lisakütteseadmeks?

Üks esimesi küsimusi, mis tuleb läbi mõelda on selle kasutamise tihedus. Kas õhksoojuspumpa vajate hoone peamiseks kütteseadmeks või soovite seda kasutada juba mõne teise kütteallikaga koos?

Väga tihti paigaldatakse õhksoojuspump ahiküttega hoonetesse lisakütteseadmeks, et tagada parem ja ühtlasem mikrokliima aastaringselt. Talveks soe tuba ja suveks mõnus jahutus.

Teine võimalus on paigaldada õhksoojuspump põhilise kütteallikana. See tähendab seda, et teisi kütteallikaid ei ole samaaegselt kasutusel ja õhksoojuspump peab tagama kogu hoone kütte.

Sellest, millist õhksoojuspumpa valida, sõltub see, kas sellest saab peamine või lisakütteseade.

Hoone planeering ja suurus

Hea õhksoojuspump on piisavalt võimas, et suudab kütta ja jahutada teie eluruumid. Selleks, et aru saada, milline kütteseade seda suudab, tuleb arvesse võtta nii pindalat kui ka planeeringut. Liiga madala küttevõimsusega õhksoojuspump ei täida teie vajadusi ja liiga võimas pole kuluefektiivne.

Arvestage kindlasti ka planeeringuga, sest sellest sõltub see, kuidas küte või jahutus liigub. Liiga keerulise planeeringuga hoonetes jääb ühe siseosaga õhksoojuspump väheseks ja kaaluda tasub mõnda muud kütteseadet (nt õhk-vesi soojuspump või maaküte).

Hoone soojapidavus

Millist õhksoojuspumpa valida soojustamata või soojustatud hoonesse? Siinkohal tuleb arvestada hoone soojapidavust, mis sõltub nii soojustusest kui ka akende pinnast. Üks lihtsaid viise, kuidas seda hinnata, on võtta arvesse hoone energiamärgist. See näitab, kui palju hoone tarbib aastas energiat köetava pinna ruutmeetri kohta.

Sama köetava pinna suuruse ja planeeringuga hooned, mis erinevad soojapidavuse poolest, vajavad ka erinevat õhksoojuspumpa. Madalam soojapidavus tähendab natukene võimsamat soojuspumpa.

Millist õhksoojuspumpa valida põhjamaisesse kliimasse?

Erinevate õhksoojuspumpade võrdlemine viib sihile. Segaseks võib aga jääda, mida tähendavad erinevad soojuspumpade näitajad ja millistele täpsemalt tähelepanu pöörata. Seda, millist õhksoojuspumpa valida, sõltub suuresti seadme kasutegurist, mida tuuakse välja COP ja SCOP-na.

SCOP ehk aastaringne kasutegur ja COP ehk kasutegur. COP iseloomustab kasutegurit kindla ruumi ja välisõhu temperatuuri suhtes.

Küll aga ei saa ainuüksi COP näitajast lähtuda, vaid arvesse tuleb võtta aastaringset kasutegurit ehk SCOP. See on tavaliselt energiamärgisel toodud välja nii külma, sooja kui ka keskmise kliimavöötme põhjal. Põhjamaisesse kliimasse sobiva kütteseadme valikul tuleb vaadata täpsemalt külma kliima SCOP näitajat ja erinevate mudelite võrdlemisel tuleb veenduda, et võrreldakse samu andmeid.

Arvestada tasub sellega, et soojustegur sõltub välistemperatuurist ja sellest, kas seda on arvestatud koos lisaseadmetega või mitte. Õige otsuse tegemiseks ja erinevate seadmete võrdlemiseks on vaja teada, millistel alustel on näitajad määratud.

Lisaks eelnevale võtke arvesse köetava pinna suurust (nii põhi- kui ka lisakütteseadmena), energiaklassi kui ka mürataset.

5 sammu alates õhksoojuspumba valikust kuni paigalduseni

See, millist õhksoojuspumpa valida on vaid väike osa kõikidest sammudest, mis tuleb läbi mõelda. Selleks, et teie uue õhksoojuspumba valimine ja paigaldus läheks sujuvalt, toome välja peamised sammud, mida kogu protsess endas hõlmab.

  1. Millist õhksoojuspumpa valida ehk vajaduste ja võimaluste kaardistamine.
  2. Õhksoojuspumba kooskõlastamine vajadusel korteriühistuga ja ehitusteatise esitamine kohalikule omavalitsusele.
  3. Konsulteerimine oma ala ekspertide ja edasimüüjatega, et leida parim seade.
  4. Õhksoojuspumba ostmine ja paigalduse tellimine. Meie edasimüüjad pakuvad täislahendust ja sellega kaasneb ka paigaldus.
  5. Õhksoojuspumba paigaldus.
  6. Regulaarne hooldus.

Muud kütteseadmed

Lisaks populaarsetele õhksoojuspumpadele on võimalik oma hoonele valida ka õhk-vesi soojuspump või maaküte. Viimane vajab kogu süsteemi paigaldamiseks suures ulatuses vaba maa olemasolu ja seetõttu ei pruugi alati igale poole sobida, aga õhk-vesi soojuspumba saab paigaldada peaaegu igal poole.

Õhk-vesi soojuspumba tööpõhimõte on sama, mis õhksoojuspumbal: kütteks kasutatakse õhust leiduvat soojusenergiat. Erinevus seisneb selles, et õhk-vesi soojuspump kütab hooned soojaks radiaator- või põrandakütte lahendusena ja soojendab ka tarbevee.

Võtke meiega ühendust, et leida omale parim õhk-vesi soojuspump, õhksoojuspump või maaküte.

Saadaval kõikjal Eestis

Olimpia Splendid Unico konditsioneerid on saadaval kõikjal Eestis. Täida ära kontaktvorm ning Olimpia Splendidi lähim edasimüüja võtab Sinuga ühendust.

KÜSI PERSONAALSET PAKKUMIST!
Vaheta veebisaidi keelt

    OÜ Airwave on üks suurimaid kütte-, ventilatsiooni- ning kliimaseadmete riikitoojaid ning hulgimüüjaid Baltikumis, mis tegeleb antud valdkonnas alates 1999. aastast.

    OÜ Airwave on Daikin'i ametlik edasimüüja Baltikumis.

    AADRESS

    Kesk-Sõjamäe 7, 11415, Tallinn

    TELEFON

    +372 600 0970

    E-POST

    info@airwave.ee

    VÕTA MEIEGA ÜHENDUST